Mechatronikai technikus

Mivel is foglalkozik?

A mesterséges intelligenciával ellátott berendezések üzembe helyezését, szerelését, ellenőrzését, magas automatizáltságú termelő berendezések hibameghatározását és hibajavítását végzi. Automatikus vezérlésű, alkatrészgyártó és összeszerelő célgépek és gépsorok zavartalan üzemvitelét biztosítja.

Jó választás ez a szakma:

ha szereted a műszaki dolgokat, a fizikát, matematikát és logikus gondolkodásod van. A gépészet, az elektronika és az informatika ötvöződik a mechatronikában.

Hol tudsz a szakmával elhelyezkedni?

Robotikával foglalkozó cégeknél, autógyárakban, gyártással foglalkozó cégeknél, ipari vállalatoknál.

Érettségi végzettséget is adó technikusi szakképesítés.

Három szakképző intézményben indul a képzés 2021/2022-es tanévben

Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Technikum

 • Angol nyelvi előkészítő
 • Tanulmányi terület kód: 0156
 • Képzési idő: 1+5 év angol nyelvi előkészítő
 • Ágazati besorolás: Specializált égp- és járműgyártás
 • Egészségügyi alkalmassági vizsgálat: szükséges
 • Képzés munkarendje: Nappali
 • Felvehető tanulók létszáma:  32  fő

 

 • Tanulmányi terület kód: 0157
 • Képzési idő: 5 év 
 • Ágazati besorolás: Specializált égp- és járműgyártás
 • Egészségügyi alkalmassági vizsgálat: szükséges
 • Képzés munkarendje: Nappali
 • Felvehető tanulók létszáma:  32 fő

 

Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum

 • Tanulmányi terület kód: 0053
 • Képzési idő: 5 év 
 • Ágazati besorolás: Specializált gép- és járműgyártás
 • Egészségügyi alkalmassági vizsgálat: szükséges
 • Képzés munkarendje: Nappali
 • Felvehető tanulók létszáma: 20 fő

Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum

Angol nyelvi előkészítő képzés

Tanulmányi terület kód: 0405

Ágazat megnevezése: Specializált gép- és járműgyártás

 • A megszerezhető szakképesítés: 5 0714 19 12 Mechatronikai technikus 
 • Képzési idő: 1+5 évfolyamos
 • Egészségügyi alkalmassági: szükséges
 • Felvehető tanulók létszáma: 32

Az iskolánkba jelentkezők felvételének feltételei

Az iskolánkba jelentkező tanulóknak írásbeli felvételi vizsgát kell tenniük matematikából és anyanyelvből. A központi, „általános tanterv szerinti” írásbeli vizsga időpontja: 2021. január 23. 10 óra. A dolgozatokat minden olyan középiskolában meg lehet írni, amely szervez írásbeli vizsgát (célszerű a lakóhelyhez legközelebbi középiskolában megírni a dolgozatokat!). A jelentkezési határidő: 2020. december 4. A sajátos nevelési igényű tanulók, a tanulási, magatartási, beilleszkedési nehézséggel küzdő tanulók (és szüleik) a speciális vizsgakörülményekre vonatkozó igényeiket (a megfelelő szakvélemények mellékelésével) az írásbeli vizsgára való jelentkezésükkel együtt nyújtsák be az adott középiskolába. A központi írásbeli felvételi vizsga követelményeiről, a vizsga menetéről az általános iskola tájékoztatja a jelentkezőket.

Az írásbeli vizsga értékelőlapjának másolatát kell majd a Jelentkezési laphoz csatolni. A Mechwart felvételi pontszámításában mindkét tárgy százalékos eredményéből számítjuk ki a maximum 25-25 „szerzett” felvételi pontszámot.

Az írásbeli vizsgán szerzett pontokhoz maximum 50 ”tanulmányi” pontot számítunk az alábbi tantárgyi eredményekből:

Hetedik osztályos év végi és a nyolcadik osztályos félévi érdemjegyek

 • magyar nyelv és irodalom (max. 10 pont)
 • idegen nyelv - több tanulása esetén a jobbikból (max. 10 pont)
 • történelem (max. 10 pont)
 • matematika (max. 10 pont)
 • fizika (max. 10 pont)

A felvételi összpontszáma (max.:100 pont): a tanulmányi (hozott) pontok és a szerzett pontok összege.

Az azonos pontszámot elérő tanulók rangsorolásának szempontjai (csökkenő sorrendben):

 • Halmozottan hátrányos helyzet
 • Debrecenben lakó tanuló
 • Legalább városi szintű tanulmányi versenyeredmény
 • Kiemelkedő sport, művészeti tevékenység
 • Testvére, rokona iskolánkban tanul, vagy tanult
 • A pontszámításunkban figyelembe nem vett tantárgyak osztályzatai

A fenti körülményekről szóló igazolásokat (kivéve az állandó lakhelyt, és az osztályzatokat) a jelentkezési lap mellé kell csatolni.

A sajátos nevelési igényű tanulók, a tanulási, magatartási, beilleszkedési nehézséggel küzdő tanulók esetében az iskolánkba való jelentkezés előtt személyes megbeszélés szükséges a felvétel speciális körülményeinek rögzítésére. Iskolánk épülete jelenleg semmilyen területen nem akadálymentesített!

A felvételt nyert tanulóink iskolánk szervezésében orvosi alkalmassági vizsgálaton vesznek majd részt. Valamennyi tanulmányi területünkön a szakképzésbe nem kapcsolódhat be az, aki súlyos mozgásszervi, vérkeringési, légzőszervi, hallási és látási rendellenességgel küzd. Akiknek ilyen egészségügyi problémái voltak, vannak, annak javasoljuk, hogy az iskolaorvostól kérjenek bővebb felvilágosítást!

Kérdésed van? Keress minket bizalommal!     felveszem a kapcsolatot

×

Hamarosan kezedben lesz az érettségi bizonyítványod, de még nem tudod, hogyan tovább?

erettsegi felugro

Képzési kínálatunkért kattints IDE!