Hírek
Pénzes László
Nagy álmok, miniatűr otthonok
A Debreceni Szakképzési Centrum Digitális Közösségi Alkotóműhelyében (DKA) a nyári táborok második hete sem telt eseménytelenül: a fiatalok álmaik otthonát alkothatták meg 3D nyomtató segítségével.

A DKA nyári táborainak második turnusában ismét a 10-14 éves gyerekek mutathatták meg kreativitásukat és fejleszthették kézügyességüket. Az álomotthonuk falait lézervágóval, míg a berendezéseit 3D nyomtatóval hozták létre. A miniatűr bútorokhoz és növényekhez a Tinkercard szerkesztőfelületet hívták segítségül, míg a díszítéshez lakástextíliákat is felhasználtak, így az informatika világa mellett, a varrás művészetében is jobban elmélyülhettek. Az egytucatnyi páratlan alkotás is megerősíti a tábor mottóját: megtervezzük, kinyomtatjuk, festjük, varrjuk, ragasztjuk.
GALÉRIA
Nagy álmok, miniatűr otthonok



KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Ifjú vendégek ott, ahol a villamos alszik
Az elmúlt napok zord időjárása sem tántorította el a pályaválasztás előtt álló nyári táborozóinkat attól, hogy kihasználják az itt töltött időt, és minél inkább megismerjék a cívisvárost.
Beke Ivett, Pénzes László

Folytatódik a táborok sora
A Tanítsunk Magyarországért Program és a Debreceni Szakképzési Centrum közös nyári táboraiban idén is mintegy 50 gyermek ismerkedhet a szakmák világával.
Beke Ivett

Átvették okleveleiket a Mechwart technikusai
Lezárult egy korszak. Technikus – informatikus avató ünnepséget tartottak a Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikumban.
Beke Ivett