Debreceni Szakképzési Centrum

SZC logo
  • Intézményeink
  • Hírek
  • Galéria
  • Közérdekű adatok

Hírek


2022. jan. 10.


DSZC

  • DSZC iskolái
  • DSZC
  • Szakképzés
  • Szakképzésé a jövő!
  • Verseny

Szakmai versenyeken bizonyíthatnak diákjaink

Megkezdődtek a Szakma Kiváló Tanulója Verseny és az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny előválogatói.

Szakmai versenyeken bizonyíthatnak diákjaink

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával közösen a 2021/2022. tanévben is meghirdette az iskolai rendszerű nappali oktatásban részt vevő végzős tanulók számára a Szakma Kiváló Tanulója Versenyt és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyt.

A szakmai verseny fő célkitűzései közé tartozik a magyar szakképzés színvonalának további emelése; a végzős tanulók szakmai megfeleltetése a gazdaság igényeinek és elvárásainak; a szakképzésben részt vevő tehetséges tanulók számára a megmérettetés és a kiemelkedő eredmények elérési lehetőségének biztosítása.

A 2022. évi szakmai versenyek területi előválogatóira január 10. és 24. között kerül sor. Az első napon az asztalos, a gépgyártástechnológiai technikus és az automatikai technikus (autóipar vagy gyártástechnika szakmairány) képzésben tanulók adhattak számot elméleti tudásukról a Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikumban.

Az idei területi előválogatókon a Debreceni Szakképzési Centrum 309 diákja méretteti meg magát.
Az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen a Debreceni SZC Baross Gábor Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumból 4-en, a Beregszászi Pál Technikumból 10-en, a Bethlen Gábor Közgazdasági Technikumból 14-en, a Brassai Sámuel Műszaki Technikumból 34-en, az Irinyi János Technikumból 13-an, a Kreatív Technikumból 13-an, a Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikumból 62-en, a Péchy Mihály Építőipari Technikumból 40-en, a Vegyipari Technikumból pedig 42-en vesznek részt.
A Szakma Kiváló Tanulója Versenyen a Debreceni SZC Baross Gábor Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium 2, a Beregszászi Pál Technikum 37, az Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskola 11, az Irinyi János Technikum 6, illetve a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola 21 tanulója ad számot tudásáról.

Minden diákunknak eredményes versenyzést kívánunk!

GALÉRIA

Megkezdődtek az OSZTV és az SZKTV előválogatói

DSC_0829.jpg
DSC_0826.jpg
DSC_0824.jpg
DSC_0818.jpg

KAPCSOLÓDÓ HÍREK


Stratégiai együttműködési megállapodás

Stratégiai együttműködési megállapodás

Stratégiai együttműködést írt alá a Debreceni Szakképzési Centrum és a Deufol Hungary Kft.

2021. júl. 7.


DSZC

DKA műhelylátogatás

DKA műhelylátogatás

Általános iskolások látogatták meg pénteken a Burgundia utcai Digitális Közösségi Alkotóműhelyünket.

2021. júl. 2.


DSZC

Továbbra is várjuk a jelentkezőket!

Továbbra is várjuk a jelentkezőket!

A 25 év alattiakat nappali, a 25 év feletti jelentkezőket "esti" munkarendű, ingyenes képzésekkel várjuk.

2021. júl. 2.


DSZC