Hírek
DSZC
- DSZC
- Digitális Közösségi Alkotóműhely
Vendégek jártak a Burgundia utcai DKA-ban
A nyári táborozás nagy hajrája után már a tanév első napján vendégek érkeztek a Digitális Közösségi Alkotóműhelyünkbe.

A nyári táborozás nagy hajrája után már a tanév első napján vendégek érkeztek a Digitális Közösségi Alkotóműhelyünkbe.
A Debreceni Karácsony Sándor Általános Iskola intézményvezetője és néhány lelkes kollégája szeptember 1-jén ellátogatott hozzánk, hogy személyesen is megtapasztalhassák a műhely adta lehetőségeket. A sok-sok kérdés után, hogy mire is való egy alkotóműhely, milyen foglalkozásokat lehet igénybe venni, milyen korosztály tudja igénybe venni, milyen szakmáknál tudjuk hasznosítani a gépeket, megállapították, hogy itt bárki kellemesen és hasznosan eltölthet egy napot.
Közösen elkészítettük az iskola logóját lézervágóval, valamint hímeztünk, nyomtattunk. Vendégeink nagyon jól érezték magukat, a jövőben pedig nem csak az intézmény diákjait, hanem a kollégákat is szeretnék egy tudásmegosztásra beíratni.
Köszönjük a bizalmat!
KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Jubilál a Debreceni Szakképzési Centrum
A cívisvárosban a szakképzés a kiteljesedés lehetőségeit kínálja – erre a szervezet egy évtizedes munkája ad tanúbizonyságot - ehhez hasonló gondolatok hangzottak el pénteken, a DSZC Jubileumi Partnertalálkozóján.
DSZC

Az új szakképzési rendszer első fecskéi
Már csak egy lépcsőfok, a szakmai vizsga választja el a DSZC 13. évfolyamait, hogy frissen végzett technikusként kilépjenek a munkaerőpiacra, vagy, hogy szeptembertől beléphessenek a felsőoktatásba.
Beke Ivett

Sztárjaink a döntőben
Több mint 50 szakmában közel kétszáz diák méri össze tudását a XVIII. Szakma Sztár Fesztiválon április 28-án és 29-én Budapesten, ahol a Debreceni Szakképzési Centrum diákjai is megméretnek.
Pénzes László